Fortell om ham 20. juni · Lekse 12

Introduksjon

Bakgrunnsstoff

Matt 28,18–20, 2 Pet 3,18, 1 Pet 3,8–15, Hos 7, Sak 10

Minnevers

Herren Gud har gitt meg disiplers tunge så jeg kan styrke den trette med et ord. Morgen etter morgen vekker han mitt øre så jeg kan høre på disiplers vis. (Jes 50,4)

Det var en travel sabbatsmorgen for pastor G. Han hadde våknet tidlig for å forberede seg til både bibelstudiet og prekenen, og om ettermiddagen hadde han også en møteserie. Han tok bilnøklene, løp ut og kjørte av sted.

Han kjørte gjennom byen og irriterte seg over at så mange var ute en lørdag morgen og forsinket ham. Hvor skulle alle sammen? Plutselig smatt en bil inn foran ham. Han bremset hardt og viste knyttneven idet han ropte til sjåføren.

Endelig var pastor G på plass i kirken. Da han reiste seg for å undervise, så han at sjåføren han hadde vært sint på for 20 minutter siden, var der.

Senere presenterte et medlem av menigheten denne personen som en ikkeadventist som var på besøk hos slektninger, og pastor G innså at alle møter, både med kjente og fremmede, bør bære preg av den kjærlighet som kommer fra et varig forhold til Gud. Man vet aldri hvordan det en gjør kan påvirke andre.


Det hjertet er fullt av Søndag 14. juni

Les misjonsbefalingen i Matt 28,18–20. Skriv ned de budskapene Jesus gir når han sier «alt» eller «alltid» (som på gresk er det samme ordet, pas).